Laboratorium Analityczne 30 lat zaufania pacjentów
Laboratorium: phone 33 854 35 66 Rejestracja: phone 33 854 15 60

PROMOCJA MARKERY NOWOTWOROWE

4 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Rakiem.

Ma przypominać, że zdrowy tryb życia i badania profilaktyczne mogą uratować życie.

Liczba zachorowań na  złośliwe nowotwory na przestrzeni ostatnich lat wciąż rośnie. Przez ostatnie 30 lat odnotowano aż dwukrotnie więcej przypadków. W statystykach umieralności z powodu nowotworów nasz kraj znacznie przewyższa europejska średnią. Jednym z powodów wciąż jest brak profilaktyki, choć wiadomo, że wczesne wykrycie raka znacznie zwiększa szansę na skuteczną walkę o zdrowie.

Przyczyny nowotworów - zachorowanie na nowotwór zależy od genów, wieku i trybu życia. Do choroby przyczyniają się nałogi, takie jak palenie papierosów czy nadużywanie alkoholu. Częstym powodem zachorowań jest też otyłość, która jest po papierosach drugą najczęściej występującą przyczyną raka. Pamiętać należy też o szkodliwych skutkach opalania, które w zbyt dużych dawkach, bez odpowiednich filtrów przyczynia się do nowotworów skóry.

Tryb życia i dieta - mają duży wpływ stan naszego zdrowia. Szkodzą między innymi przetwory mięsne, nadmiar soli, niedobór owoców i warzyw.  Ważna jest regularnie uprawiana aktywność fizyczna  oraz zdrowy sen. Dzięki szczepieniom można wykluczać infekcje, które także mogą stanowić przyczynę choroby nowotworowej.

Badania profilaktyczne - kluczem do zwycięstwa nad rakiem. W przypadku wielu nowotworów ich wczesne wykrycie i wdrożenie odpowiedniej terapii umożliwia całkowite wyleczenie. Wiedza o stanie zdrowia, dzięki wykonywanym regularnie badaniom profilaktycznym,  pozwala podjąć walkę, nim będzie za późno.

PROMOCJA LUTY MARKERY NOWOTWOROWE

Dla Panów

PROSTATA – PSA- 25zł

Dla Pań:

JAJNIK – Ca 125 – 30zł

WYNIK TEGO SAMEGO DNIA!   

PANIE PROSIMY O NIEWYKONYWANIE BADANIA W TRAKCIE MIESIĄCZKI.

   ZAPRASZAMY!

DBAMY O TWOJE ZDROWIE

Wróć