Powrót

Coronavirus badania

Data publikacji: 31-12-2021

DIAGNOSTYKA COVID-19TEST ANTYGENOWY -Wymaz z nosa, nosogardzieli lub śliny na obecność antygenu wirusa Sars-Cov-2. To przesiewowy, szybki test antygenowy wykrywający wirusa Sars-Cov-2 (metoda immunochromatograficzna, certyfikat CE, IVD, rekomendowany przez WHO). Badanie służy do zdiagnozowania ostrej fazy zakażenia wirusem. Przydatne w celu szybkiej przesiewowej diagnostyki zakażeń np. przed przyjęciem do domu opieki, szpitala, wystąpienia objawów infekcji, przed lub po wyjeździe za granicę itp. (test ważny 48godz.)Badanie zaleca się wykonać po 5-7 dniach od kontaktu z osobą zakażoną lub jeśli podejrzewa się infekcję Sars-Cov-2.

Na badanie antygenu Sars-Cov-2 w wymazie można zgłosić się po rejestracji telefonicznej na umówioną godzinę w laboratorium w Ustroniu. Na badanie proszę przyjść w maseczce. TEL DO REJESTRACJI NA TEST COVID: 33 854 15 60 (rejestracja czynna pn- pt 7.00-17.00)


UWAGA NOWA CENA! Koszt badania antygenu Sars-Cov-2 w wymazie – 99zł,

Wynik w języku angielskim-129zł

Wynik do 1 godziny. Wynik w trybie „cito” – 30min.OZNACZENIE PRZECIWCIAŁ IgG SARS-Cov-2-metodą ilościową (ECLIA, analizator DXL600 Beckman). Test służy do ilościowego wykrywania przeciwciał neutralizujących skierowanych przeciwko glikoproteinie S wirusa.

Przeciwciała przeciwko SARS-CoV-2 metodą ilościową zalecamy jako test pierwszego wyboru dla osób, które chcą zbadać poziom przeciwciał IgG po szczepieniu lub po przechorowaniu Covid19.

Koszt oznaczenia przeciwciał IgG Sars-Cov-2 ilościowo 110zł. Wynik tego samego dnia.


Oznaczenia przeciwciał IgG, i IgM SARS-Cov-2 -metodą półilościową (ECLIA, analizator DXL600 Beckman). Oznaczenie przeciwciał przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 w klasie IgG wykonuje się w celu sprawdzenia występowania przeciwciał odpornościowych po zakażeniu wirusem wywołującym COVID-19. Wykonanie badań w kierunku przeciwciał anty SARS-CoV2 rekomendujemy dla:

·      osób, które przeszły zakażenie bezobjawowo lub skąpo objawowo i mogły być źródłem infekcji dla innych ludzi

·      pacjentów z powikłaniami po niedawnym przebyciu infekcji grypopodobnej, którzy nie byli badani w kierunku koronawirusa

Koszt oznaczenia obu przeciwciał IgM, IgG Sars-Cov-2 (met.półilościowa) 150zł. Wynik tego samego dnia

Badania przeciwciał wykonuje się codziennie z krwi żylnej, nie trzeba być na czczo. Pobranie krwi od poniedziałku do piątku od 7.00 – 10.00 w dowolnym punkcie pobrań, bez zapisów.

Oznaczenia przeciwciał IgG, IgM anty Sars-Cov-2 nie służą do rozpoznania ostrego zakażenia wirusem Sars-Cov-2 ponieważ próbki pobrane we wczesnej fazie zakażenia mogą czasami dawać wyniki ujemne.