Laboratorium Analityczne 30 lat zaufania pacjentów
Laboratorium: phone 33 854 35 66 Rejestracja: phone 33 854 15 60

DZIEŃ MATKI - pakiet badań dla Mamy

 

Mamo pomyśl o swoim zdrowiu!

Na co dzień troszczysz się o zdrowie najbliższych, teraz czas pomyśleć również o sobie.

 

Starasz się być idealną matką i żoną. Łączysz intensywną pracę zawodową z obowiązkami domowymi. Takie tempo życia sprawia, że jesteś zestresowana i przemęczona. Systematycznie kontroluj swój organizm nawet wtedy, gdy czujesz się znakomicie.

Badania profilaktyczne krwi, tarczycy czy piersi to najlepsza recepta na zdrowie.
Badania profilaktyczne
warto robić, by nie przeoczyć drobnych problemów ze zdrowiem i zadziałać zanim staną się poważne. Badania muszą obejmować przede wszystkim te, które wykazują najczęstsze zagrożenia. Kobiety często cierpią na anemię i migreny oraz skutki życia w przewlekłym stresie: zaburzenia snu i depresję. Coraz częściej i wcześniej kobiety zapadają na choroby krążenia. Badania profilaktyczne dotyczą też kobiecych nowotworów.

 

Zapraszamy na badania profilaktyczne do Laboratorium:

 

PAKIET BADAŃ DLA MAMY – 100zł

 

Morfologia krwi z rozmazem, mocz-badanie ogólne, glukoza, lipidogram (cholesterol całk., HDL. LDL, triglicerydy), Aspat, Alat, bilirubina, kreatynina, kwas moczowy, CRP, żelazo, TSH, fT4.

 

 lub do zakupu bonu prezentowego na dowolne  badania - 100zł

Na badania prosimy zgłaszać się na czczo, wyniki tego samego dnia. Wyniki można skonsultować z diagnostą laboratoryjnym.

 

Podpowiadamy, jakie badania powinna wykonywać każda kobieta i matka.

Zalecane okresowe badania kontrolne dla kobiet:

 • Co rok zrób badanie krwi i moczu (morfologia, mocz - badanie ogólne).Raz w roku mierz ciśnienie.
 • Jeśli tyjesz lub chudniesz bez powodu, sprawdź poziom hormonów tarczycy.
 • Raz w roku odwiedzaj ginekologa. Dobrze, byś miała swojego stałego lekarza, który zna twój organizm, bo dzięki temu łatwiej dobrać metodę antykoncepcji, a także ustalićczęstotliwość konkretnych badań.
 • Raz w roku wykonaj cytologię, zaś co 2 lata USG przezpochwowe. Oprócz samodzielnego badania piersi (raz w miesiącu) co 2 lata zgłaszaj się na USG piersi. Jeśli jesteś dziedzicznie obciążona nowotworem piersi, badanie wykonuj co pół roku, a po 35. urodzinach zrób pierwszą mammografię.
 • Jeśli stosujesz pigułki antykoncepcyjne, odwiedzaj ginekologa co pół roku. Lekarz powinien wtedy zmierzyć ciśnienie krwi i zlecić wykonanie USG przezpochwowego. Raz w roku należy zrobić próby wątrobowe oraz sprawdzić poziom cholesterolu i cukru. Jeżeli wyniki odbiegają od normy, trzeba zmienić metodę zapobiegania ciąży.
 • Po całym dniu puchną ci nogi albo zauważyłaś rozszerzone naczynka na skórze? Może to być zapowiedź kłopotów z krążeniem. Warto wykonać USG dopplerowskie.
 • Jeśli masz wiele znamion, zgłoś się do dermatologa.
 • Co pół roku odwiedzaj stomatologa.
 • Co 3–4 lata wykonaj RTG klatki piersiowej. Jeśli palisz, badanie rób co rok.
 • Raz na 34 lata wybierz się do okulisty.
   
Wróć