Powrót na stronę główną

Coronavirus badania

Data publikacji: 01-03-2021

W laboratorium wykonujemy dwa rodzaje badań w kierunku Sars-Cov-2:

1) oznaczenia przeciwciał IgG, i IgM SARS-Cov-2 metodą ECLIA (analizator DXL600 Beckman Coulter). Badania wykonuje się z krwi żylnej, nie trzeba być na czczo.

Badanie przeciwciał zalecamy wykonywać minimum 2 tygodnie po wystąpieniu pierwszych objawów infekcji. Badania te mogą przyczynić się do identyfikacji osób, które miały kontakt z wirusem i tym samym mogą pomóc w podjęciu decyzji o zastosowaniu, egzekwowaniu lub złagodzeniu środków ograniczających rozprzestrzenianie wirusa.  Oznaczenia przeciwciał IgG, IgM anty Sars-Cov-2 nie służą do rozpoznania ostrego zakażenia wirusem Sars-Cov-2 ponieważ próbki pobrane we wczesnej fazie zakażenia mogą czasami dawać wyniki ujemne.

Koszt oznaczenia obu przeciwciał IgM i IgG Sars-Cov-2 -     150zł

Wynik tego samego dnia.

2) Wymaz z nosogardzieli na obecność antygenu wirusa Sars-Cov-2. To przesiewowy, szybki test antygenowy wykrywający wirusa Sars-Cov-2 w wymazie z nosogardzieli (metoda serologiczna, certyfikat CE, IVD) ). Badanie służy do zdiagnozowania ostrej fazy zakażenia wirusem. Przydatne w celu szybkiej przesiewowej diagnostyki zakażeń np przed przyjęciem do domu opieki, szpitala itp. Badanie zaleca się wykonać po 5-7 dniach od kontaktu z osobą zakażoną lub jeśli podejrzewa się infekcję Sars-Cov-2. Wyniki dodatnie są zgłaszane do stacji Sanepid przez laboratorium.

 

Na badanie antygenu Sars-Cov-2 w wymazie można zgłosić się tylko po wcześniejszej rejestracji telefonicznej na umówioną godzinę w laboratorium w Ustroniu. Na badanie proszę przyjść w maseczce i zaczekać na zewnątrz. Rejestracja tel: 33 854 15 60

Koszt badania antygenu Sars-Cov-2 w wymazie – 150zł.

Wynik tego samego dnia.

 

 

Kontakt

Laboratorium Med-Lab Suchanek
ul. Stawowa 2A,
43-450 Ustroń

tel./fax: 33 854 35 66
suchanek@ustron.pl


Rejestracja do Lekarzy
tel. 33 854 15 60
rejestracja@med-lab-suchanek.pl

Zadaj pytanie

Wysłano wiadomość.

Coś poszło nie tak, błąd podczas wysyłania wiadomości. Skontaktuj się z nami.