CHOROBY NEREK – CICHE ZAGROŻENIE
Choroby nerek występują coraz częściej i przez lata mogą nie dawać żadnych objawów. Niezauważone postępują, powodując nieodwracalne zmiany i uszkodzenia narządu.
Schorzenia nerek często są następstwem nieleczonych angin czy przeziębień, np. różne postacie ostrych lub przewlekłych kłębuszkowych zapaleń nerek. Rozwijają się latami i zazwyczaj wykrywa się je przypadkowo, po zleconej z innego powodu analizie moczu lub oznaczeniu kreatyniny. Na rozwijającą się chorobę nerek lub dróg moczowych może wskazywać nawet niewielka ilość białka w moczu, a także krwinek białych i czerwonych.
NERKI – PROFILAKTYCZNE BADANIA
WRZEŚNIOWA PROMOCJA
W naszych punktach pobrań, w promocyjnej cenie można wykonać pakiet badań, który pomoże zdiagnozować zagrożenie schorzeniami układu moczowego.
W PROMOCYJNEJ CENIE TYLKO 59 ZŁ ZAMIAST 83 ZŁ
W PAKIECIE BADANIA:
Kreatynina z GFR- to ważny wskaźnik, który określa poziom filtacji kłębuszkowej oraz wydolność nerek. Jego nieprawidłowy wynik poniżej 90 ml/min/1.73 m2 może wskazywać na upośledzenie pracy organu lub uszkodzenie nerek.
Mocznik – powstaje jako produkt przemiany białek w organizmie. Oznaczanie jego stężenia w surowicy krwi pozwala na ocenę funkcjonowania nerek. Stężenie mocznika w zależy od ich czynności, diety pacjenta, podaży białka w diecie oraz stanu nawodnienia.
Kwas moczowy - kontrola stężenia jest istotna, ponieważ wysokie stężenie kwasu moczowego może prowadzić do kamicy nerkowej lub dny moczanowej.
Badanie poziomu elektrolitów (inaczej jonogram) to badanie poziomu pierwiastków we krwi, takich jak sód, potas, wapń zjonizowany. Elektrolity są niezbędne do prawidłowej pracy organizmu. Badanie elektrolitów, czyli jonogram, wykonuje się przy podejrzeniu zaburzenia równowagi wodno-elektrolitowej organizmu za którą odpowiadają m.in. nerki. Jonogram jest powszechnie wykorzystywany w ocenie leczenia takich chorób, jak nadciśnienie tętnicze, choroby nerek i wątroby. Wykonuje się go także u pacjentów, u których przyjmowane leki mogą powodować zaburzenia równowagi elektrolitowej. Wskazania, by wykonać badanie stężenie elektrolitów to objawy, takie jak, m.in. nieregularne ciśnienie krwi, zaburzenia rytmu serca czy obrzęki.
Mocz - badanie ogólne moczu dostarcza wielu informacji o stanie nerek. Zawiera ocenę ilości wielu parametrów m in. białka, glukozy, bulirubiny, nabłonków, leukocytów, erytrocytów, bakterii, składników mineralnych, wałeczków.
Regularne badania nerek pozwalają wcześniej wykryć ewentualne problemy i zapobiec poważniejszym schorzeniom. Dlatego nie zwlekaj - skorzystaj z naszej promocji i zadbaj o swoje zdrowie już teraz!
SKORZYSTAJ Z OKAZJI I PODZIEL SIĘ TĄ INFORMACJĄ ZE SWOIMI BLISKIMI, BO ZDROWIE JEST NAJWAŻNIEJSZE.