Powrót do promocji

PROMOCJA KWIECIEN - PAKIET CUKRZYCOWY

BADANIE W KIERUNKU CUKRZYCY

 

PROMOCYJNY PAKIET

W CENIE 45 ZŁ

(cena promocyjna obejmuje badanie wraz z pobraniem materiału do badania)

REGULARNA CENA 75 ZŁ

 

PAKIET CUKRZYCOWY OBEJMUJE BADANIA:

GLUKOZA I HBA1C

 

UWAGA: BADANIE WYKONYWANE NA CZCZO.

 

 Cukrzyca – jak ją rozpoznać i zdiagnozować?

Nadmiar cukru we krwi jest dla organizmu trucizną, która niszczy narządy – powoli, ale systematycznie. Przewlekła, nieleczona hiperglikemia uszkadza

i prowadzi do niewydolności różnych narządów, zwłaszcza nerek, wątroby, tkanki nerwowej, wzroku, serca, naczyń krwionośnych. Jest też pośrednią przyczyną zawału serca i udaru.

Czym jest cukrzyca?

Cukrzyca to choroba metaboliczna, charakteryzująca się wysokim poziomem cukru we krwi (hiperglikemia). Stan ten wynika z zaburzenia spowodowanego niedostatecznym wydzielaniem insuliny przez trzustkę, bądź jej nieprawidłowym działaniem na komórki.

Cukrzyca to podstępne schorzenie, w którym w początkowej fazie pacjent nie odczuwa większych dolegliwości (wiele osób latami choruje na cukrzycą typu 2 nie zdając sobie z tego sprawy), co jest bardzo niebezpieczne dla organizmu.

Rodzaje cukrzycy:

Można wyróżnić kilka rodzajów cukrzycy: typ1, typ2, Mody, LADA i cukrzyca ciężarnych.

Cukrzyca typu 1 i LADA to choroby o podłożu autoimmunologicznym. Typ 1 najczęściej diagnozowany jest u dzieci i młodzieży i ma najbardziej gwałtowny przebieg i nasilone objawy. Typ Lada dotyka osoby dorosłe i ma nieco łagodniejszą postać.

Typ 2 jest najczęściej występującą postacią cukrzycy (90% przypadków) i jest obecnie główną chorobą cywilizacyjną. Mówi się wręcz o epidemii cukrzycy, która dotyka współczesne społeczeństwa z powodu nadwagi i otyłości, do których prowadzi niezdrowy tryb życia.

Osoby z cukrzycą typu 2 zwykle mają nadmierną masę ciała, są mało aktywne fizycznie, a ich dieta obfituje w cukry proste i przetworzoną żywność. Rozwój tej choroby wiąże się z narastającą przez lata insulinoopornością, która poprzedza wystąpienie jawnej cukrzycy.

Cukrzyca ciążowa – to nieprawidłowe wartości glukozy we krwi, które pojawiają się w czasie ciąży. Zwiększa ryzyko powikłań położniczych oraz wad wrodzonych płodu, więc wszystkie kobiety w ciąży są poddawane badaniom przesiewowym w kierunku cukrzycy.

Cukrzyca typu MODY to choroba uwarunkowana genetycznie, dotyka zwykle osoby młodsze bez nadwagi i otyłości. W swoim przebiegu przypomina cukrzycę typu 2.

Objawy cukrzycy:

Cukrzyca to choroba, która w początkowych fazach może nie dawać żadnych objawów. Niepokojące sygnały, świadczące o tym, że w organizmie rozwija się ta podstępna choroba, pojawiają się, gdy choroba jest już zaawansowana.

Dlatego jeśli obserwujesz u siebie poniższe objawy, koniecznie rozważ pilną diagnostykę w kierunku cukrzycy oraz konsultację z lekarzem:

- wzmożone pragnienie i głód,

- utratę masy ciała,

- częste oddawanie moczu,

- suchość w ustach,

- osłabienie,

- drażliwość, trudności z koncentracją.

Diagnostyka cukrzycy:

W celu wykrycia hiperglikemii warto wykonać następujący pakiet badań:

- Glukoza na czczo - podwyższony poziom glukozy na czczo może świadczyć o stanie przedcukrzycowym lub w przypadku wysokich wartości o cukrzycy.

- HbA1c- badanie hemoglobiny glikowanej odzwierciedla średnią glikemię (stężenie glukozy we krwi) w okresie 3-4 miesięcy przed oznaczeniem. Wysoka wartość HbA1c pozwala potwierdzić cukrzycę, a u diabetyków jest pomocna w kontrolowania leczenia.

 

 

 


W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego 

 33 854 35 66